Dotacja na założenie firmy a egzekucja komornicza

Nie mam do kogo się zwrócić po pomoc. Dwa lata temu straciłam pracę i mam kilku komorników. Jest ciężko z pracą, bo gdy mówię pracodawcy że mam komornika to nie chcą mnie zatrudnić. Chciałabym założyć własną działalność i na ten cel wziąć dofinansowanie z urzędu pracy. Jestem masażystką i chciałabym otworzyć gabinet, jak i jeździć do pacjentów do domu. Nie wiem jednak, czy nie popadnę w jeszcze większe problemy finansowe ? Czy komornik nie utrudni mi funkcjonowania firmy? Chciałabym spłacić moje zadłużenie a bez pracy to trudne. Będę wdzięczna za pomoc.

Najpierw w kwestii zatrudniania się u pracodawcy. Nie trzeba mówić, że ma się komornika a gdy się to okaże, to nie jest podstawa do zwolnienia pracownika.

Komornik nie ma prawa zająć środków z dotacji jak i sprzętu zakupionego z tych środków. Oczywiście, komornik może prowadzić egzekucję z dochodów firmy ale można tego unikać. Zapłatę za usługi pobierałaby Pani zapewne w gotówce. Jest nierealne aby komornik przychodził do Pani do gabinetu i zabierał utarg i tym mniej realne aby jeździł za Panią do pacjentów. Konto firmowe musi Pani założyć ale nie musi Pani trzymać na tym koncie środków. Zresztą, jako konta firmowego można używać konta osobistego na którym (w przeciwieństwie do konta firmowego) przysługuje w każdym miesiącu kwota wolna od egzekucji w wysokości 75% minimalnego wynagrodzenia.