Pożyczki tylko przez internet

Coraz więcej osób zainteresowanych jest pożyczkami tylko przez internet, czyli bez wychodzenia z domu, bez wysyłania dokumentów pocztą (faksem), bez przyjmowania poczty, kuriera, przedstawiciela firmy pożyczkowej. Tym samym pożyczka też ma być przekazana nie w gotówce, tylko na konto bankowe. Na dzień dzisiejszy takimi pożyczkami są tylko pozabankowe chwilówki online które często określane są też jako pożyczki sms. Są to bardzo szybkie pożyczki, bo teoretycznie niecałą godzinę licząc od wysłania wniosku online można już mieć pożyczkę na osobistym koncie bankowym. W praktyce trwa to nieco dłużej, na przykład - http://pamietnikwindykatora.pl/soho-credit-decyzja-w-ponad-dwie-i-pol-godziny/ Jak chodzi o pożyczki bankowe, to pożyczka tylko przez internet też wchodzi w grę, ale tylko wówczas gdy mamy od dłuższego czasu konto w danym banku i na to konto od co najmniej kilku miesięcy wpływają dochody. Wówczas możemy liczyć na szybka pożyczkę online w tymże banku w którym mamy konto z historią wpływu dochodów.

Kilka lat temu, zanim zainteresowałem się na dobre i wniknąłem w szczegóły i arkana pożyczek na SMS, to byłem zaskoczony jak można być tak głupim, aby zajmować się udzielaniem takich pożyczek. Firmom pożyczkowym sprzedającym pożyczki SMS wróżyłem rychłe bankructwa. Tak się jednak nie stało a wręcz przeciwnie, coraz to nowe firmy wkraczają na arenę kredytów na SMS i zbijają kokosy, nie może być inaczej. Dlaczego nie bankrutują? Dlatego, że sprawdzają zatrudnienie pożyczkobiorców, zarobki (bo i przedsiębiorca też może dostać pożyczkę tego typu) a wiele z takich firm pożyczkowych sprawdza też BIK i rejestry długów. No i to olbrzymie oprocentowanie rzeczywiste, dające tym wyższą przebitkę im dłużej pożyczkobiorca zwleka ze zwrotem pożyczki. Instrumenty windykacyjne i egzekucyjne też coraz lepsze – od kilku lat działa e-sąd i wnoszenie sztampowych pozwów przez internet i bez żadnych załączników to niemal przyjemność. Rejestry długów takie jak Krajowy rejestr Długów a może i bardziej ten InfoMonitor (w którym można też sprawdzać BIK), oferują nie tylko weryfikację klienta na pożyczkę ale też są coraz skuteczniejszym instrumentem windykacyjnym.

Wysokie oprocentowanie pożyczek znanych popularnie potocznie jako „ma sms” skutecznie odstrasza wiele osób. odstrasza klientów firmom pożyczkowym. Na miejscu takich firm pożyczkowych przeprowadziłbym kampanię mającą na celu wyprowadzenie z błędów mnóstwa osób, potencjalnych klientów na taką szybką, niską, krótkoterminową pożyczkę. Standardowa pożyczka na sms ma oprocentowanie rzeczywiste znacznie wyższe niż tysiąc procent, czasem przekracza dwa tysiące procent. jest to jednak oprocentowanie w stosunku jednego roku czyli roczna rzeczywista stopa oprocentowania – RRSO. Ile więc zapłacimy za pożyczkę w kwocie np. 400 zł. za okres 30 dni. Ano około 20 razy mniej niż podaje RRSO. Nie piszę o tym dlatego, aby zachęcać do zaciągania takich pożyczek, ale bywają sytuacje w życiu niejednego człowieka takie, że lepiej wziąć pożyczkę potrzebna na sfinansowanie drobnego ale niezbędnego i pilnego zakupu niż jej nie brać.

Page top